Biografie

Persoonlijke gegevens

  • Geboren in Namen op 30 december 1980
  • Wettelijk samenwonendend, twee kinderen
  • Woont in Buissonville (Rochefort)

Huidige mandaten

  • Vice-eersteminister en minister van Economie en Werk sinds 1 oktober 2020
  • Burgemeester van Rochefort sinds 3 december 2018 (in functie sinds 13 september 2019)

Politieke carrière

  • Waals minister van Huisvesting, Lokale Overheden en Stedenbeleid van 13 september 2019 tot 30 september 2020
  • Waals parlementslid en leider van de PS-fractieleider in het Waalse parlement van 29 juli 2017 tot 12 september 2019
  • Waalse minister van Lokale Overheden van 26 januari tot 28 juli 2017
  • Waalse parlementslid van 25 mei 2014 tot 25 januari 2017
  • Eerste schepen van de stad Rochefort van 2012 tot 2018
  • Provincieraadslid van de provincie Namen in 2012
  • Provincieraadslid van de Provincie Namen van 2006 tot 2012
  • Gemeenteraadslid van Rochefort van 2006 tot 2012
  • Parlementaire attaché van Maurice Bayenet, adjunct-stafchef van minister Philippe Courard en adviseur van minister Éliane Tillieux van 2004 tot 2014.

Diploma

  • Licentiaat in de rechten aan de Katholieke Universiteit Leuven in 2003